soğuk algınlığına harika bir karışım.


Ihlamur, tarçın, karanfil, zencefil, havlıcan ve yenibahar... İşte yeni grip aşısı! Uzmanların önerdiği bu doğal karışımı her gün içerseniz, özellikle içinde bulunduğumuz bu kış aylarında, başta soğuk algınlığı olmak üzere her türlü hastalıktan uzak durabilirsiniz.

Soğuk algınlığı ve gribin yaygın olduğu bugünlerde, insanlar doğal çözümler peşinde koşmaya başladı. Özellikle de ıhlamur, tarçın, karanfil, zencefil, havlıcan ve yenibahardan oluşan 'özel karışım'ın, adeta bir aşı niteliğinde olduğu ileri sürülüyor. Çünkü bu 'özel karışım', bronşları açıyor, farenjite karşı yararlı, mideye iyi geliyor, antiseptik özelliği var, yani mikropları öldürüyor, enfeksiyonlardan uzak tutuyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, bağırsakları yumuşatarak sindirim sorunlarına ve kabızlığa karşı iyi geliyor, soğuk algınlığı gibi sorunların ise yanınızdan bile geçmediği iddia ediliyor. Bu özel bitkisel karışımın özellikle de solunum yolu sorunlarına karşı içilmesinde yarar olduğu vurgulanıyor.

Hatta ocakta bu karışım kaynarken havaya yayılan mis gibi kokuyu ciğerlere çekmek, böylece bronşları ve solunum yollarını açmak bile mümkün...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !